Podpora & často kladené otázky

Často kladené otázky

Co je Melodies - náš příběh

Co se děje s touto švédskou fascinací přinášet do světa skvělé hudební zážitky? Proč jsou Švédové tak nadšení z hledání nových úžasných technických řešení, aby si svět mohl tak snadno užívat stále více hudby? Proč je tak podivně fascinuje sbližování lidí prostřednictvím hudby? (A mohou prosím přestat tak často vyhrávat Eurovizi?)

Někteří říkají, že naše vláda dala do vody, kterou pijeme, nějaký tajemný hudební elixír. Někteří říkají, že je to proto, že naši předci byly nuceni hrát na zobcovou flétnu (blockflöjt) ve škole. Někteří říkají, že Vikingové zpívali v harmonii, aby zmátli své nepřátele. Někteří říkají, že hudba je pro nás Švédy tak přirozená, jako je pro nás saunování.

Mnoho vysvětlení, ale faktem je: Máme rádi hudbu a to tak, že hodně. Je to tak jednoduché.

Nyní se můžeš stát součástí rodiny Melodies i ty. Rodiny, která miluje, miluje a miluje hudbu. Ve všech jejích tvarech a podobách.

Poslední desetiletí přinesla do hudebního světa tolik vzrušení, že mít rychlý (a poměrně dostupný) přístup k hudbě z celého světa není nic jiného než báječná revoluce. My v Melodies jsme rádi, že toho můžeme být součástí.

Mít možnost dostat esenci největších kulturních úspěchů lidstva do našich telefonů, televizorů, reproduktorů, sluchátek a automobilů není nic jiného než zázrak.

My Švédové se však nikdy nezastavíme, nelehneme si a neřekneme: "To je ono, to je ono, Eurovizi jsme vyhráli dost krát." Ne, vždy chceme vidět, jestli můžeme věci ještě vylepšit, a proto jsme vytvořili Melodies.

Otevření jakékoli z tradičních aplikací pro streamování hudby může být poněkud matoucí. "Teď mám přístup ke vší té hudbě, co teď? Kde začít, co poslouchat? Hm, mají pro mě vytvořený seznam skladeb umělou inteligencí, který ve skutečnosti nezasáhne cíl. Nebo si jen poslechnu svá stará dobrá alba, která znám, nebo si je budu chvíli prohlížet? Pak musím psát, sakra zdá se, že jsem špatně napsal název písně a nemůžu ho najít. A teď jsem strávil třetinu času, který používám v aplikaci, neposloucháním hudby.“ A povzdechnu si. Tvůj čas je na to příliš drahý.

Tvoje oblíbená restaurace, obchod, muzeum, hotel atd. má jedno společné. Skupina lidí se sešla, aby vytvořila něco skvělého, co si můžeš užít a zažít. Lidé s know-how, dovednostmi, fantazií a estetikou chtějí, abyste se cítili dobře. Abyste cítili sami sebe. Říkají, vidíme tě a líbí se nám, koho vidíme.

Právě proto ti nabízíme dosud nevídanou funkčnost a kvalitní uživatelský zážitek ve službě streamování hudby. Všechny hudební playlisty jsou vybírány ručně, žádné automatizované počítačově generované náhodné playlisty. Melodies je spíš fajnšmekr, taková speciální vinotéka s úžasným výběrem lahví než sklad všech nápojů na světě, kde se můžeš tak snadno ztratit a cítit se anonymně.

Netvrdíme, že už teď víme, jakou hudbu máte všichni rádi (to by bylo docela děsivé), ale můžeme slíbit, že během jednoho až tří kliknutí najdete hudbu, kterou budou vaše uši milovat.

Naším cílem je být tvým nejlepším DJem, tím, kdo hraje tu správnou hudbu, když jste zamilovaní. nebo když potřebujete brečet, chcete zrovna jít běhat nebo relaxovat na pohovce, nebo jen chcete celou noc tančit – jakkoliv se cítíte, najdeme tu správnou hudbu.

Melodies – budoucnost butikových hudebních služeb.


Jak používat aplikaci Melodies

Vítej v našem úžasně navrženém uživatelském rozhraní, snadný přístup ke skvělé hudbě na dosah ruky!

Aplikace Melodies je srozumitelnější než návod od velkého švédského výrobce nábytku, takže:

Začneme od shora

 

Kanály: Naši super kurátoři – máme tyhle lidi tak moc rádi, že jsme se rozhodli, že by měli mít své vlastní hudební playlisty. Toto je místo, kde se setkáš s našimi vynikajícími mixology, kteří ti naservírují ten nejlepší hudební výběr. Zobrazí se ti nejnovější historie kanálu a na kartě 'Kanály' v dolní navigaci najdeš další své hudební přátele.

 

Návrhy: Na základě toho, co posloucháš (a tedy toho co se ti opravdu líbí), bychom ti rádi navrhli tyto skvělé hudební playlisty, ať je máš hned po ruce.

Nedávné: Toto je místo, kde najdeš svou nejnovější hudbu. Je fajn být doma.

Přehrávač: To, co právě posloucháš. Jemným stisknutím nebo přejetím nahoru uvidíš větší obrázek interpreta a jak dlouho zbývá, než skladba bohužel skončí a začne další.

Domov – přivede tě na výchozí stránku, kde začíná tvoje hudební cesta.

Aktivita – nepřeberné množství playlistů, které se hodí pro každou tvoji aktivitu.

Nálada – snadno vytvoří atmosféru, na kterou se zrovna cítíš.

Žánr – vyber si jakýkoli žánr a objevuj svět hudby.

Éra – zaposlouchej se do hudební historie, kterou máš doslova na dosah ruky.

Kanály – naši super kurátoři s tebou sdílejí svou oblíbenou hudbu.


Jak přehrávat Melodies přes reproduktory, sluchátka, televizi, auto, zvukový systém…

Nech hudbu hrát! Přejdi do nastavení na svém zařízení a připoj se přes:

BLUETOOTH

Přehrávej Melodies na zařízeních s podporou Bluetooth, jako jsou reproduktory, sluchátka a dokonce i ve svém autě.
 
K přehrávání Melodies přes Bluetooth potřebuješ:
Aplikaci Melodies nainstalovanou na zařízení, které podporuje Bluetooth.
 
Jak používat Bluetooth
Poznámka: Nejlepší je ukončit aplikaci Melodies při navazování připojení Bluetooth.
 
1. Zapni Bluetooth na obou zařízeních.
2. Spáruj zařízení v jejich nastavení Bluetooth.
3. Otevři aplikaci Melodies a nech hudbu hrát.
Zvuk nyní přichází z tebou zvoleného zařízení.
 
Nefunguje to?
 
1. Zkontroluj, jestli jsou zařízení v dosahu, ideálně do 1 metru od sebe. Některá zařízení umožňují mít vždy pouze jedno připojené zařízení
2. Zkus odpojit ostatní zařízení.
3. V nastavení zařízení s aplikací Melodies zaškrtni políčko Bluetooth umožňuje sdílení médií.
4. Ujisti se, že jsou obě zařízení dostatečně nabitá.
5. Pokud to stále nefunguje, zkus zařízení znovu spárovat: V nastavení Bluetooth odstraň informace o druhém zařízení.
Tip: Toto nastavení může být pojmenováno "Zapomenout" nebo "Zrušit spárování".
6. Na obou zařízeních vypni a znovu zapni Bluetooth. Znovu navaž spojení. Konkrétní kroky najdeš v uživatelské příručce daného zařízení.

 

APPLE AIRPLAY
K dispozici pouze prostřednictvím Apple iOS.
 
1. Zkontroluj, zda je tvůj reproduktor nebo televizor kompatibilní s AirPlay a zda je připojen ke stejné síti jako tvůj iPhone.
2. Otevři aplikaci Melodies, klepni na AirPlay v pravém horním rohu a potom klepni na reproduktor nebo na více reproduktorů
nebo
Otevři Ovládací centrum na iPhonu, iPodu touch, nebo iPadu: Na iPhonu X nebo novějším, nebo iPadu s iPadOS, nebo novějším přejeď prstem dolů z pravého horního rohu obrazovky. Na iPhonu 8, nebo starším, nebo iOS 11, nebo starším přejeď prstem nahoru od spodního okraje obrazovky. Dotkni se a podrž skupinu ovládacích prvků v pravém horním rohu a potom klepni na AirPlay. Klepni na každý reproduktor, nebo televizor, na kterém chceš přehrát aktuální zvuk.
 
Nefunguje to?
 
1. Ujisti se, že je software aplikace a zařízení aktuální.
2. Restartuj aplikaci Melodies.
3. Zavři všechny ostatní aplikace, které nepoužíváš.
4. Restartuj zařízení.
5. Restartuj WiFi.
6. Pokud je to možné, vyzkoušej jiné připojení WiFi.
 
 
Pokud problém přetrvává, požádej o další pomoc výrobce reproduktoru nebo vyhledej informace na podpoře Apple.

 

AUX nebo USB kabel:
Připoj své zařízení k reproduktoru, televizi, sluchátkům nebo audiosystému automobilu pomocí příslušného kabelu podle návodu k zařízení.
 
Pokud tvůj kabel AUX nebo USB nefunguje:
 
1. Ujisti se, že se jedná o správný kabel pro tvé zařízení.
2. V případě poškození kabelu vyzkoušej jiný.
3. Zkontroluj nastavení hlasitosti na obou zařízeních.

 

AUTO

Připoj se přes Bluetooth nebo kabel. Postup nalezneš v příručce k automobilu. 

 


Potřebuji k používání aplikace Melodies nějakou jinou hudební službu?

Ne, aplikace Melodies je kompletní hudební služba a není doplňkem k jakékoli jiné službě streamování hudby. Melodies je kompletní balíček, který ti umožní získat skvělou hudbu jediným kliknutím.


Etika Melodies

Melodies tvoří hudebníci a milovníci hudby, kteří se věnují šíření kvalitní hudby a kultury po celém světě. Můžeme vytvořit tu nejlepší aplikaci na světě a chlubit se tím, ALE bez tvůrců hudby nejsme absolutně nic. Tisíce lidí, kteří zasvětili své životy psaní, zpívání, hraní a produkování hudby pro nás, jsou našimi skutečnými hrdiny a jako hrdinové by měli být odměněni.

Melodies se zavazuje dodržovat všechny mezinárodní zákony a postupy, aby tvůrci mohli tvořit a posluchači poslouchat. Dohody, které máme s globálními a místními organizacemi na ochranu autorských práv, zajišťují, že držitelé autorských práv jsou odměňováni podle průmyslových standardů.


Support

support@melodies.audio

Kontakt

contact@melodies.audio